STOP program
Autor: Darko Šlehta, 20. 1. 2020.

U našoj je školi u ponedjeljak, 20.1.2020. održana prezentacija Stop programa  Udruge sudaca za mladež, obiteljskih sudaca i stručnjaka za djecu i mladež za učenike osmih razreda.

Stop program zaustavlja neprihvatljivo ponašanje maloljetnika, kojima se nudi mogućnost zamjene sudskog postupka programima koji uključuju preuzimanje odgovornosti za prekršaj, dobrovoljno prihvaćanje humanitarnog rada, savjetovanja ili treninga socijalnih vještina u organizacijama lokalne zajednice. Roditeljima maloljetnika pruža se pomoć u roditeljskoj ulozi i obnavljanju odnosa između djeteta i roditelja, obnavlja se i odnos između maloljetnika i zajednice u kojoj živi. Program obuhvaća edukaciju i umrežavanje stručnjaka i institucija, kao i rad s medijima.

Više o programu možete saznati klikom na poveznice: Letak  Prezentacija