Potraga za blagom u Parku prirode Žumberak
Autor: Darko Šlehta, 18. 5. 2017.

Dana 17. svibnja 2017. godine u Eko selu Budinjak (PP Žumberak) održana je terenska nastava za učenike petih razreda. Učenici su sudjelovali u edukativnom programu Pronađi blago gdje su, koristeći kompas, kartu i pisane upute mladi lovci na skriveno blago iskušavali stečena znanja o orijentaciji u prirodi. Izradili su i priručne sunčane satove te su uz pomoć njih odredili koliko je sati u danom trenutku. Učenici su slobodno vrijeme za igru iskoristili u Caritasovom dom Kalje gdje su na travnatom terenu odigrali nekoliko partija nogometa. Tko je pronašao blago i tko je pobijedio u utakmici između petaša pogledajte u galeriji.