Cipelcugom u prošlost grada Zagreba
Autor: Darko Šlehta, 13. 4. 2017.

U srijedu 29.3.2017. učenici 3. C i 3.D razreda u pratnji svojih učiteljica i turističkog vodiča ušli su u vremenski stroj i nakratko otputovali u prošlost  grada Zagreba. Krenuli su cipelcugom u obilazak Gornjeg grada, a posjetili su i Muzej grada Zagreba, u kojem su sudjelovali na likovnoj radionici  o vratima i kulama Gornjega  grada. Tijekom šetnje Gornjim gradom, učenici su vidjeli i posjetili brojne kulturno – povijesne znamenitosti - građevine, spomenike, skulpture, ulice, parkove, te sa zanimanjem slušali priče vodiča o povijesti  i nastanku grada Zagreba na obroncima Medvednice, sukobima Gradeca i Kaptola, Beli IV.,Tatarima i Osmanlijama, Mariji Jurić Zagorki, Augustu Šenoi, zagrebačkim coprnjicama, potoku Medveščak i  Krvavom mostu, Gričkom topu , Kamenitim vratima i dr.  Učenicima se posebno svidio posjet kuli Lotrščak, gdje su točno u podne mogli čuti pucanj topa, te sa vrha kule vidjeti panoramu čitavog  belog  Zagreb grada.

Serbus - do novih zagrebačkih gornjogradskih priča koje nam slijede uskoro!

Fotografije možete pogledati u Foto-galeriji!

Učiteljice Zdenka, Ivana i Ana!