Njemački (ni)je težak
Autor: Darko Šlehta, 29. 11. 2016.

Učenici petog razreda su u ponedjeljak 28. 11. 2016. sami otkrivali zanimljivosti njemačke gramatike, kao što je pitanje: „Kako tvorimo perfekt pravilnih glagola?“

Dio je to stručnog usavršavanja DLL Deutch lehren lemen (Učiti podučavati njemački kao strani jezik) Goethe instituta iz Zagreba. Cilj usavršavanja je otkrivanje i primjena suvremenih didaktičkih i metodičkih pristupa nastavi njemačkog kao stranog jezika. Učiteljica također uči!

Pitali smo učenike, kako im se sviđa ovakav malo „drugačiji sat“. Uglavnom su zadovoljni i žele opet učiti na taj način. Nije njemački toliko težak, da ga ne bismo naučili i „šprehali“.

Fotografije možete pogledati u našoj Foto-galeriji.