Posjet Vukovaru
Autor: Darko Šlehta, 9. 12. 2015.

Ove godine učenici osmih razreda naše škole sudjelovali su u projektu Posjeta osmih razreda Vukovaru u organizaciji Javne ustanove Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar.

U Vukovar je išlo 54 učenika iz sva tri osma razreda, a u pratnji učenika bili su razrednici Igor Hunjadi, Snježana Mišur, Marija Filipović Grčić, te učitelj povijesti Tomislav Kardum. Posjet je trajao 30. studenog i 1. prosinca 2015. godine.

Projekt se sastoji od dvodnevnog posjeta Vukovaru za sve učenike osmih razreda uz financijsku potporu JU Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar te je tako učenicima osiguran prijevoz, smještaj (u Hostelu Zagreb u Borovu Naselju), prehrana i edukacija potpuno besplatno.

Učenici su u dvodnevnom posjetu poslušali nekoliko zanimljivih predavanja na temu Domovinskog rata, Bitke za Vukovar i Škole mira te pogledali dokumentarni film na temu Domovinski rat. Imali su priliku posjetiti lokacije vezane uz ovu temu kao što su Mjesto sjećanja - Vukovarska bolnica 1991., Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, Trpinjsku cestu, Spomen dom hrvatskih branitelja, Kukuruzni put, Križ na Dunavu… Osim tema vezanih uz Domovinski rat, posjetili su još neke znamenitosti Vukovara kao što je obnovljeni Gradski muzej Vukovar te novoizgrađeni Muzej Vučedolske kulture, jedinstven u cijeloj Europi. Uz puno edukativnih sadržaja učenici su imali prigodu i zabaviti se uz ples i glazbu u disku ili uz ugodnu šetnju gradom.

Za kraj su učenici sudjelovali u Kvizu znanja kojim se nastojalo provjeriti što su sve učenici saznali tijekom dva dana boravka u Vukovaru. Našu školu predstavljali su Maro Maraković i Zvonimir Špeljak iz 8. A razreda.

Video uradak možete vidjeti klikom na ovu poveznicu.