ŠKOLA ŠAHA U OSNOVNOJ ŠKOLI JORDANOVAC
Autor: Darko Šlehta, 15. 5. 2015.

Od 7. listopada 2014. godine u matičnoj OŠ Jordanovac odvija se „Škola šaha“, a 15-ak dana kasnije i u PŠ Kozjak. U matičnoj školi šah kao izvan nastavnu aktivnost pohađaju 13 učenika, a u područnoj školi 24 učenika razredne nastave. Satove ove drevne i umne igre svakog utorka, odnosno srijede, drže treneri iz Kadetskog šahovskog kluba „Brestje“ Sesvete.

U utorak 12. svibnja ove godine u OŠ Jordanac održana je mala svečanost! Odličjima grada Zagreba i Školsko-sportskog saveza nagrađeni su najbolji šahisti i to: Andrej Obradović (3.a), Dora Šarić (4.b), Klaudija Matić (4.b), Eva Lešić (4.b),Ema Zebić (4.b), Vilim Branica (6.a), Luka Matušin (7.c) i Fran Ćurić (7.c). Odličja je podijelila i nagrađenima čestitala Renata Durn Kučuk, pedagogica OŠ Jordanovac.

Dan kasnije, u srijedu 13. svibnja, u PŠ Kozjak također su podijeljena odličja najboljim najboljim „malim“ šahistima! Odličja su dobili: Mirta Krizmanić (2.c), Filip Matušin (4.c.), Toma Ćurin (2.c.), Marin Gudelj (1.d), Ivan Zrno (1.c), Luka Guszak (2.c), Tomislav Cepetić (1.d), Duje Domazet (2.c) i Greta Hrestak (1.d).

Knjigu „Pješak, dama, kralj –mat“, vrijednu 89 kuna, dobile su dvije učenice PŠ Kozjak: Ema Akšamija (3.c) i Jana Cepetić (3.c).

„Škola šaha“ za školsku 2014./15. godinu u matičnoj školi Jordanovac završava u utorak, 26. svibnja, a u PŠ Kozjak u srijedu, 27. svibnja.

(J.P.)