Dan sigurnijeg interneta 2021.
Autor: Darko Šlehta, 16. 2. 2021.

Dan sigurnijeg Interneta  jedan od najvažnijih dana u kalendaru informacijske sigurnosti, a obilježava se svake godine, drugog dana u drugom tjednu veljače. Prilika je to da se podsjetimo zašto je biti dobro informiran kako bismo izbjegli sve oblike internetskih prijevara.

Svake godine, na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca milijuni ljudi diljem svijeta udruže se kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na Internetu. Slogan ovogodišnjeg Dana sigurnijeg Interneta glasi„ Budite promjena: Ujedinite se za bolji Internet.“  Cilj je poboljšati kvalitetu sadržaja i usluga koje su nam dostupne online, s fokusom na sigurnost, prije svega djece i mlađih osoba.

Učenici su na satovima vjeronauka „Dan sigurnijeg interneta“ obilježili istraživačkim radom te izradom prezentacija na spomenutu temu kao i edukacijom svojih vršnjaka.

OVISNOST O MOBITELIMA 1, 7.a             OVISNOST O TEHNOLOGIJI,7.c

OVISNOST O MOBITELIMA 2, 7.c              OVISNOST O TEHNOLOGIJI