Poštovani roditelji učenika I.-IV. razreda,
Autor: Darko Šlehta, 2. 9. 2020.

nastava počinje u ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine, za učenike I.-IV. razreda u jutarnjem turnusu.

Za učenike od I. do IV. razreda nastava se održava u školi uz pojačanu osobnu higijenu, dezinfekciju ruku i poštivanje najvećega mogućega fizičkog razmaka.

Sukladno uputama i preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja roditelji/skrbnici učenika:

•  ne dolaze u pratnji učenika ako imaju simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19,
  •  ne dovode učenika u školu ukoliko:

- ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u             disanju,  poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje)

- ima izrečenu mjeru samoizolacije

- imaju saznanja da je zaraženo s COVID-19.

U školu će se ulaziti  na više ulaza,  a raspored ulaska bit će označen na ulazu u školu:

ZGRADA BORAVKA:

• Ulaz kod računovodstva - 1.a u 7.45, 1.b u 7.55
  • Glavni ulaz – 2.a u 7.45, 2.b u 7.55, 3.b u 8.05

GLAVNA ZGRADA:

• Bočni ulaz s igrališta – 3.a u 7.40, 4.a u 7.50, 4.b u 8.00 i 4.c u 8.10

PŠ KOZJAK

• Ulaz kod igrališta - 2.c u 7.45, 3.c u 7.55
  • Glavni ulaz - 1.c u 7.45 i 4.d u 7.55

Učiteljice dočekuju svoje učenike ispred škole te ih uvode u učionice.

Roditelji su dužni izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu, već se javljaju ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.

Djeci rane i predškolske dobi, učenicima od 1. do 4. razreda OŠ, kao i učenicima s teškoćama u razvoju koji svladavaju posebne programe preporuka je da svaki dan prije odlaska u ustanovu roditelj u djetetovu bilježnicu upiše vrijednost izmjerene temperature kod djeteta. Bilježnicu roditelj/dijete donosi sa sobom u ustanovu, a odgojitelj/učitelj svakodnevno provjerava.

Kod sumnje na povišenu tjelesnu temperaturu te kod pojave akutnih simptoma zarazne bolesti (npr. kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, proljev, povraćanje) neophodno je djetetu u dječjem vrtiću ili školi izmjeriti tjelesnu temperaturu. Ako djeca/učenici razviju simptome COVID-19 tijekom boravka u ustanovi, odgojitelji/učitelji odmah obavještavaju roditelje/staratelja, koji u najkraćem roku trebaju doći po dijete.