Upute za prijavu učenika predmetne nastave u virtualne učionice
Autor: Darko Šlehta, 14. 3. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,

sukladno smjernicama Ministarstva znanosti i obrazovanja dužni smo napraviti pripremne aktivnosti vezane uz organizaciju nastave na daljinu kako bi u slučaju promjene sigurnosne situacije vezane za širenje virusa COVID-19 učenicima osigurali učenje i poučavanje na daljinu.

Učenike i roditelje razredne nastave će učiteljica obavijestiti o oblicima učenja i poučavanja u razrednoj nastavi.

Za sve razredne odjele predmetne nastave kreirane su virtualne učionice u koje se učenici trebaju prijaviti do 16.3.2020. prema sljedećim uputama:

Na stranici https://office365.skole.hr potrebno je kliknuti na „AAI@EduHr Prijava“ i ulogirati se sa svojim CARNet podacima (isti oni s kojima se pristupa e-Dnevniku). Učenici koji do sada nikad nisu prihvatili uvjete korištenja Officea 365 nakon prve prijave trebaju prihvatiti uvjete korištenja na dnu stranice. Ukoliko je učenik izgubio CARNet podatke, potrebno je javiti se na adresu e pošte: ured@os-jordanovac-zg.skole.hr

• Na stranici koja će se otvoriti provjeriti je li MFA (tzv. multifaktorska autentifikacija) isključena. Ako bude uključena prilikom svake prijave morat ćete upisivati i broj koji će stizati SMS-om na broj mobitela). Preporuka je da bude isključena.
  • Kliknuti na „Odvedi me na Office 365“
  • Odabrati želite li ostati prijavljeni.
  • Kliknuti na „Sve aplikacije“ da bi se vidjele sve aplikacije koje nudi Office365.
  • Odabrati aplikaciju Yammer
  • Kad vidite grupu Virtualna učionica odgovarajući razredni odjel – OS Jordanovac kliknuti na Join (pridruži se). Grupa je zatvorena pa je do ulaska u grupu potrebno pričekati da razrednica/razrednik odobri ulazak.
  • Drugi način ulaska u razredni odjel je klikuti na odgovarajući naziv razreda u prikazanoj tablici. Nakon toga potrebno je upisati podatke kojima se pristupa e-Dnevniku.
5a 6a 7a 8a
5b 6b 7b 8b