Obilježili smo Dan Europe
Autor: Darko Šlehta, 14. 5. 2018.

Sudjelovanjem na kreativnoj radionici pod nazivom "Istraživanje prostora" održanoj 10. svibnja o.g. u Europskom domu Zagreb učenici naše škole i ove su godine  obilježili Dan Europe ali i Europsku godinu kulturne baštine.

Cilj ove multimedijalne radionice bio je istražiti pojam prostora u umjetnosti  iz  različitih  kulturno povijesnih razdoblja na tlu Europe .

Kroz analizu  primjera s područja arhitekture, slikarstva, kiparstva, fotografije i stripa sudionici su otkrivali slojevitost ali i univerzalnost sintakse likovnog jezika. Tijekom radionice iniciran je projekt  multimedijalnog grupnog   rada na kojem će učenici naše škole surađivati sa učenicima OŚ Dragutina Kušlana,  Školom primjenjene umjetnosti i  dizajna

i Školom za  grafiku, dizajn i medijsku produkciju.

Sudjelovanjem na ovoj radionici učenici su produbili svoja znanja s područja  teorije likovnih umjetnosti i razvijali sposobnost kritičkog i istraživačkog promatranja i mišljenja. Radovi nastali tijekom radionice maštoviti su i odražavaju originalan doživljaj zadane teme.

Koncept i realizacija: mr.sc. Dubravka Buntić, ak. slikarica

Fotografije s radionice su u Foto-galeriji.