Svjetski Dan matematike
Autor: Darko Šlehta, 12. 3. 2018.

Svake godine, prve srijede u mjesecu ožujku obilježava se Svjetski dan matematike. Učenici Produženog boravka OŠ Kozjak, obilježili su ovaj dan raznim matematičkim igrama. Bilo je tu za svakoga ponešto: Matematički bingo, Matematički lanac probijanac, Matematički pikado, Matematički memori, Matematički vrući krumpir te razne matematičke igre kockom. U igri i veselju učenici su, ni ne primjetivši, vježbali matematiku rješivši mnoštvo zadataka te se dobro zabavili, što je i bio cilj. Kako im je bilo, možete pogledati u foto-galeriji.

Nekoliko citata o matematici:

„Najviši oblik misli je u matematici“. (Platon)

„Pokretač matematike nije zaključivanje, nego mašta“. (Augustus DeMorgan)

„Matematika nikad ne vara. Samo su u matematici računi uvijek čisti“. (Zdravko Kurnik)