Terenska nastava: Novi dvori Veliki Tabor Grešna gorica
Autor: Darko Šlehta, 25. 5. 2017.

U jutranjim satima 17. svibnja. 2017. učenici 3. C i 3. D. razreda PŠ Kozjak posjetili su u sklopu terenske nastave Nove dvore u blizini grada Zaprešića, gdje su vidjeli grobnicu obitelji Jelačić i kapelicu sv. Josipa, te čuli zanimljive priče o obitelji Zrinski i grofovima Erdody.

Učenici su na svom putu kroz Hrvatsko zagorje posjetili i Zelenjak, mjesto gdje se nalazi spomenik hrvatskoj himni – Lijepa naša domovino, koji je podignut u čast  njenom autoru Antunu Mihanoviću, te dvorac Veliki Tabor koji se nalazi na sjeverozapadu Hrvatske u blizini mjesta Desinić. Dvorac je zaštićeni kulturno-povijesni spomenik koji je služio kao srednjovjekovna utvrda, a najpoznatiji je po priči o nesretnoj ljubavi između grofa Fridrika II. Celjskog i Veronike Desničke. Nakon obilaska dvorca, učenici su se uputili na zasluženu okrijepu i odmor na seosko imanje Grešna Gorica, gdje su mogli vidjeti različite domaće životinje, stoljetne hrastove, vinograde, umanjene replike dvoraca i uživati u igri na livadi.

Foto-galerija Vas očekuje! smiley

Učiteljice: Zdenka, Ivana i Ana