Radost slikanja uz glazbu Ratovi zvijezda
Autor: Darko Šlehta, 13. 4. 2017.

Na likovnom natječaju – Radost slikanja uz glazbu, koji dugi niz godina provodi Hrvatska glazbena mladež sudjelovali su i učenici produženog boravka 3.C i 3.D razreda PŠ Kozjak pod mentorstvom učiteljice Ane Opuvačić.

Ovogodišnja tema bila je glazba Johna Williamsa iz filmskog serijala Ratovi zvijezda Georga Lucasa. Učenici su na temelju odslušanih glazbenih predložaka trebali nacrtati/naslikati vlastiti doživljaj Williamsove glazbe. Odabrani likovni radovi bili su izloženi i pohvaljeni u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog. U mnoštvu pristiglih likovnih radova na natječaj, istaknuo se i rad učenika Ivana Matike (3.C) pod nazivom „Komplementarni sukob“ (narančasto-plava borba) koji je pohvaljen i izložen u kategoriji radova apstraktnih djela.

Pogledajte Foto-galeriju.