Dan i noć na PMF-u Geofizika uživo 2017
Autor: Darko Šlehta, 8. 4. 2017.

Učenici produženog boravka 3.C i 3.D razreda 7.4.2017. u popodnevnim satima sudjelovali su na popularno-znanstvenoj manifestaciji na Prirodoslovno- matematičkom fakultetu u Zagrebu, na odjelu Geofizika uživo. Učenici su uz stručno vodstvo studenata i djelatnika PMF-a sudjelovali na predavanjima i radionicama s pokusima o pijavicama, tornadima i potresima, obišli su laboratorije, vrtove s meterološkim kućicama, upoznali se s geofizičkim instrumentima i obišli  Memorijalne prostorije Andrije Mohorovčića.

Cilj posjeta i sudjelovanja na radionicama bio je učenicima približiti i zainteresirati ih za područje znanosti , te im skrenuti pozornost na ulogu koju znanost igra u svakodnevnom životu kao i u održivom razvoju naše budućnosti.

Fotografije su u Foto-galeriji.

Učiteljice: Ana Opuvačić i Ivana Đurinek