Dorja Štefan, 2. a razred, osvojila srebrnu medalju na međunarodnom turniru u mačevanju
Autor: Darko Šlehta, 23. 2. 2017.

Zagreb, 19.02.2017.

Na jednom od najjačih međunarodnih turnira u mačevanju koji se održavaju u Republici Hrvatskoj, turniru „Rapir kup“ održanom u Zagrebu, 19. 02. 2017. u organizaciji mačevalačkog kluba Rapir, na kojem su sudjelovali mačevaoci i klubovi iz čak 10 zemalja svijeta (Velika Britanija, Austrija, Izrael, Bugarska, Slovenija, Srbija, Slovačka, Češka, Italija i Mađarska), učenica 2. A razreda OŠ Jordanovac, Dorja Štefan, osvojila je drugo mjesto u kategoriji djevojčica do deset godina u disciplini „Floret“.

Dorja Štefan mačevanjem se bavi od svoje sedme godine, a uz navedeno drugo mjesto na međunarodnom turniru „Rapir kup“, osvojila je i 3. mjesto na VMD kupu, te trenutno zauzima 2. mjesto u ukupnom poretku Hrvatske mačevalačke lige za djevojčice i dječake do 10 godina starosti (nakon održanih 5. kola od ukupno 6.).

Fotografije sa međunarodnog turnira u mačevanju možete pogledati u našoj Foto - galeriji, a video snimku možete vidjeti klikom na ovu poveznicu.

Bravo Dorja i sretno u budućim nastupima!